آرشیو ماهیانه
فرم تریبون آزاد
موضوع:
نام کاربر:
پیام:
saeed
كار فرهنگي.پيام ولي امر
سلام حاجي. تعجب نكن از اين متن طولاني، آخه مشتاق بوديم نظر فردي كه سي سال تو جبهه فرهنگي كار كرده رو بدونيم. اين متن رو اگه خدا قبول كنه سه چهار تاجوون دور هم جمع آوري كرديم و به تيراژ بالاي هزار عدد بين مردم يعني عوام(مسجدي ها و نماز جمعه)پخش كرديم. راستش ما به سراغ مردم رفتيم نه مردم به سمت ما. خوشحال ميشيم نظرتون رو درباره ي اين متن كه يك برگه ي پشت و رو آچهار است بدونيم. آخه ميخوايم اگه كم و كاستي داره ديگه براي دفعات بعد تكرار نشه. صفحه اول چطوره؟ صفحه دوم چطوره؟اجرتون با شهدا.
صفحه اول
نیا نیا گل نرگس که در زلال دلی هزار آینه نقش و یکی ز خال تو نیست نیا نیا گل نرگس به جان تشنه عشق دع دعای ظهور است ولی برای تو نیست نیا نیا گل نرگس به مادرت زهرا هزار نامه کوفی یکی برای تو نیست
حدیث
امام صادق علیه السلام است قرار می گیرند: «رحم الله شیعتنا خلقوا من فاضل طینتنا و عجنوا بماء ولایتنا یحزنون لحزننا و یفرحون لفرحنا((یعنی خدا شیعیان ما را رحمت کند که از اضافی گل ما آفریده شده اند و با ولایت ما عجین گشته اند و در حزن ما محزون و در سرور ما شادمان هستند.))
حضرت زهرا سلام الله علیها : اگر به آنچه به شما امر می کنیم،عمل می کنی و از آنچه شما را بر حذر می داریم، دوری می کنی از شیعیان ما می باشی والا هرگز... (بحار الانوار ج68ص155)
درد دلی با حضرت زهرا سلام الله علیها
مادرجان من حاضرم عبادت 6 هزار ساله شیطان را انجام دهم!! صبح تا شب روزه بگیرم و نماز بخونم!! مفاتیح رو هم 6 دور بخونم!! هر روزم زیارت عاشورام ترک نشه!!
((ولی حاضر نیستم از شیرینی گناه دست بکشم))
درست است که در زیارت عاشورا میخوانیم که خدا ما را از شیعیان یزید و یزیدیان قرار ندهد:
وَبِالْبَر ائَةِ مِنْ اَشْياعِهِمْ وَاَتْباعِهِمْ
ولی مردم می گویند: دلت پاک باشد هر کار دوست داری بکن.ولی مادر درست است که گناه را دوست ندارید و طبق حدیث بالا موجب حزنتان می شود، اما اگر به حرف شما گوش کنم پس حرف مردم چی میشه !! مردم چی میگن !!
مردم میگن آخه تو که آدم نکشته بودی، مال مردم هم نخورده بودی، حالا این حرفا چیه دیگه غیبت نکن ، ساده زندگی کن ، مجلس لهو نرو.
پاسخ مادرم فاطمه سلام الله علیها:
وَإِن تُطِع أَكثَرَ مَن فِي الأَرضِ يُضِلّوكَ عَن سَبيلِ اللَّهِ إِن يَتَّبِعونَ إِلَّا الظَّنَّ وَإِن هُم إِلّا يَخرُصونَ(( آیه 116 سوره انعام))
((اگر از بیشتر کسانی که در روی زمین هستند اطاعت کنی، تو را از راه خدا گمراه می کنند؛ زیرا آنها تنها از خیال پیروی می کنند(که پایه علمی و منطقی ندارد) وتنها به حدس و خیال تکیه می زنند))
کلام بزرگان
همۀ خوبی‌ها بدون «زیرپا گذاشتن نفس» سرانجام از دست می‌روند!/ چه شد که در کربلا عد‌ه‌ای نمازخوان بدترین جنایت تاریخ بشر را انجام دادند؟!/ اگر یک مذهبی مبارزه با نفس نکند، ممکن است جنایت‌هایی بکند که از کفار هم برنمی‌آید / مبارزه با نفس برای این است که کسانی مثل تروریست‌های سوریه درست نشوند.
اگر مبارزه با هوای نفس نکنیم، ممکن است تمام مهربانی‌ها و خوبی‌های ما در خدمت هوای نفس ما قرار گیرد؛ در واقع «نفس امارۀ بالسوء» سوار ماست و دارد از همۀ خوبی‌های ما به نفع خودش استفاده می‌کند ... دشمن تو بدی‌های تو نیست! دشمن تو رفتارهای بدِ تو هم نیست، دشمن تو نفس تو است! همان نفسی که برخی اوقات از تو کارهای خوب می‌خواهد، و با همان کارهای خوب تو را به جهنم می‌برد! همانطور که 6000 سال عبادتِ ابلیس، او را از جهنم نجات نداد. لذا انسانی که وجوه مثبت و خوبی‌هایی دارد، اگر نفس خود را زیر پا نگذاشته باشد، خوبی‌ها و زیبایی‌هایش سرانجام تبدیل به بدی و زشتی خواهند شد.
یقیناً اولیاء خدا مثل حضرت امام(ره)، آیت الله بهجت(ره)، و امثال آیت الله حق‌شناس (ره) و آیت الله خوشوقت(ره) ابتدا همین‌گونه قدم‌ها را برداشته‌اند که به جایی رسیده‌اند.
فرزند آیت الله العظمی بهجت (ره) نقل می‌کند که از ایشان پرسیدیم حضرت امام (ره) در عرفان عملی هم کار کرده بود؟ پدرم می‌فرمود: بله. بعد گفتم شما از ایشان چیزی بگویید. پدرم فرمود: یک دفعه منزل ایشان مهمان بودیم و خورشت قورمه سبزی آورده بود و خودش نخورد. من پرسیدم برای چه نمی‌خوری؟ گفت: خیلی دوست دارم، می‌خواهم نخورم. چون خیلی این غذا را دوست دارم، می‌خواهم نخورم. (گفتگوی حجت الاسلام علی بهجت با خبرگزاری فارس؛06/03/92)
وقتی آیت الله بهجت می‌خواهند از مراتب عرفان عملی امام(ره) یک مثال یا خاطره ذکر کنند، از غذایی که دوست دارد، اما نمی‌خورد حرف می‌زند. آیت الله بهجت می‌توانستند از میزان معرفت امام(ره) به خدا، یا از محبتشان به اهلبیت، یا حتی از تقیدشان به نماز اول وقت بگویند، اما چرا از مخالفت با یک چیز دوست‌داشتنی مثال می‌زنند؟ برای اینکه کسی که نفسش را زیر پایش بگذارد، هم معرفت به خدا پیدا می‌کند، هم علاقۀ به اهل‌بیت و هم تقید به نماز اول پیدا می‌کند. ضمن اینکه شما هر وجه مثبت دیگری را دربارۀ یک آدمی بگویید، اگر اهل این نباشد که نفسش را زیر پایش بگذارد، آن زیبایی‌ها و خوبی‌هایش سرانجام از دست می‌روند و چه بسا روزی تبدیل به زشتی شوند.

صفحه دوم
«بلای خانمان‌سوز تجملات و چشم و هم‌چشمی»
حضرت زهرا -سلام الله علیها- خطاب به همسر خود امیرالمؤ منین على علیه السلام می فرمایند: «من از خداى خود شرم دارم كه از تو چیزى را در خواست نمایم و تو توان تهیه آن را نداشته باشى.» (امالى شیخ طوسى : ج 2، ص 228)
رهبر معظم انقلاب: يكي از آفات موجود اجتماعي ماكه ريشه آن، ميراث دوران طاغوت و دوران ظلماني گذشته است، همين است كه افراد، دلبسته ي به توليدات بيگانه باشند. يك وقت توليد داخلي نداشتيم؛ يك وقت توليد داخلي؛ توليد غير قابل مصرفي بود؛ امروز اينجوري نيست؛ امروز توليدات داخلي؛ توليدات مرغوب و مطلوب است. در عين حال يك عده اي خوششان مي آيد كه فلان نشان خارجي روي لباسشان هست يا روي وسيله خوراكيشان هست؛ اين يك بيماري است؛ اين بيماري را بايد علاج كرد.
پيامبر اعظم(ص) جهت تهیه جهیزیه ازدواج دختر گرامی خود، مبلغی پول را به چند تن از صحابه داد تا جهيزيه را از بازار فراهم کنند.
جهيزيه ساده و اندکي فراهم و نزد پيامبر(ص) آوردند. ساده و بي تکلف مي نمود. پيامبر(ص) چون سادگي بيش از حد اشياء را نگريست دست به دعا بلند کرده و فرمود: خدا به اهل بيت برکت دهد. و البته خدانيز چنين کرد چرا که «انما يريدالله ليذهب عنکم الرجس اهل البيت و يطهرکم تطهيرا» در حق هيچ کسي به جز اين خاندان نازل نشد!
اما آیا ما که خود را پیروان اهل بیت –علیهم السلام- می دانیم، ساده زیستی را از آنان یاد گرفته ایم؟
دغدغه خانم‌ها و دختر خانم‌ها نیز متأسفانه داشته‌های دیگران شده است و اینکه چرا آنها دارند و او ندارد؛ از وسایل خانه، محل زندگی و ماشین که بگذریم، بلای مدگرایی، اندام مناسب، زیبایی چهره و ... به جان دختران ما افتاده است. دخترانی که قرار است مادران آینده این سرزمین باشند. ظواهری که زنان و دختران -به اذعان خودشان- از آن به عنوان روشي برای پایبند کردن مردان به زندگی یا یافتن زوج آینده خود یاد می‌کنند!
البته در اینجا به طور کامل نمی‌توان به این قضیه پرداخت که چه عواملی باعث رسوخ این نوع نگاه مردان به زنان ایرانی شد. فقط می‌توان گفت وجود شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان و سریال‌های بی‌محتوا و قبح‌شکن کشورهایی مانند ترکیه و کلمبیا از یک سو و ظهور انواع خواننده‌های زن در سبک‌های پاپ، راک، هیپ‌هاپ، رپ و ... از سوی دیگر، زنان را به این فکر واداشت که می‌توانند زیباتر باشند و مردان را بیشتر به سمت خود جلب کنند.
از این مسایل که بگذریم و اینکه شهرت بصری بازیگران هالیوودی و خوانندگان اروپایی و آمریکایی چه کردند، باید به این برسیم که ما چه جایگزین کردیم؟ (برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی جهان نیوز)
فقط لوازم ضروری (خاطره از زبان همسر شهید مهدی باکری)
تمام وسایل زندگیمان همین بود:دوتا موکت،یک کمد،یک ضبط صوت،چندجلد کتاب و یک اجاق گاز دوشعله کوچک. باهم قرار گذاشتیم فقط لوازم ضروریمان را بخریم، نه بیش تر. (شام عروسی، ص 51)
پس از شهادت شيد چمران به همسر ايشان خطاب مي كنند كه اثاثيه تان را جمع كنيد تا برويم ايشان در حالي كه يك ساك در دست داشت گفت كل زندگي ما همين است.
ديروز فرزندان، برادران و همسران خود را در جهاد رزمي به قتلگاه فرستاديد و صبر كرديد، صبر امروز جهاد علمي است، جهاد اقتصادي است، راه شهدا جلوي پاي همه ماست. ساده زيستن، كار و تلاش، مصرف كالاي ايراني، دوري از اسراف، كسب علم، حفظ كانون خانواده از بدعتها و غم زدگي... پايان
امام حسين عليه السلام... بسياري از مسلمانان دين فقط بر زبانهايشان جاريست!!!!!! اما عاشق دنيايند!!! از دين براي دنيا ميزنند . اما براي دين . ذره اي از دنيايشان نميزنند!!!! از اين مدل مسلمون تا دلت بخواد مثل علف هرز هست... با ظاهري آراسته. كه خودتان بهتر از من ميدانيد...لعنت الله علي القوم الظالمين
تاریخ:1393-2-1|22:53
مصطفی (گلها)
دينداري در سايه دين باني. دين جاري
بسمه تعالی
برادر عزیزم سلام.
ـ گفتم ببینمت مگرم درد اشتیاق
ساکت شود، بدیدم و مشتاق تر شدم
روزی که توی سرخس بودم به تنها چیزی که فکر نمی کردم دیدن شما بود. وقتی از فرهنگسرا بیرون می رفتم یه صدایی شنیدم که می گفت "گلها گلها آی گلها". شوکه شدم. به تنها چیزی که فکر نمی کردم دیدن شما بود.
من برای دوستان دبیرستانی کلاس می رفتم اما اون روز استثناءا عازم روستایی بودم که 90% سنی بودن و باید برای بچه های دبستانی صحبت می کردم. چیزی آماده نداشتم. مطالبی که از سالهای قبل برای دبستانی ها آماده کرده بودم و یادم مونده بود مربوط به نماز و روزه و... بود که به درد سنی ها نمی خورد.
وقتی رفتم سر کلاس بعد از کمی خوش و بش و معارفه از بچه ها پرسیدم که اگه گفتید امروز می خوام در مورد چی صحبت کنم؟ یکی گفت حضرت عمر!!
خدا رو شکر اون روز به خیر گذشت و بحث در مورد خدا، احترام و محبت ادامه پیدا کرد.
سلام عليكم ورحمت الله ... بخش اول. خب خاطره حقير بود. بخش دوم رو نفهميدم منظورتون چيست!!!! و اما بايد بگم: حضرت عمر از خيلي دوستان شيعه ي ما . ديپلمات ما. سياسي ما. عالم ما. به مراتب بهتر بود. ايقد عمر عمر نزنيم... بعضي شيعياني كه از صهيونيستها بدترند... پدر همه رو در آوردن ... از رهبر تا كشور و ............. حقير ايمانم اين است و اعتقاد دارم كه دينداري اگر در خدمت انسانيت و جامعه نباشد افيون ملتهاست
تاریخ:1393-1-30|19:05
فرق مجاهدت.... با كار
یک خاطره
روزی روزگاری جوان بودیم جایی مسوول بودی رزمی بود و ما آمار را کنترل می کردیم نفرات 300 نفر- نهار299 نفر ولی شام 300 نفر شک کردیم نکنه.... تا کلی برو بیا نوجوانی را دیدم که سحر بیدار شده برای سحری آخه ماه رمضان نبود
بعد کلی سوال ایشان گفتند: درسته رزمایشه ولی آمدم توی این یک هفته خودم را بسازم
تکانی خوردم ای بابا ما که هر چه می آورند می خوریم!!!! ماشاا... سیر هم نمی شیم !!! آخه چطوری.... ... اینه رمز موفقیت خودسازی، جالبه آخر کاری همه در رفتند بسلامتی بسمت خانه!!!! ولی او همچنان مصصم تر از قبل مشغول جمع آوری چادر ها و .... ناراحتم نبود.........او عشق داشت مثل شهدا اونا عاشق بودند... ولی خدایی ...
سلام. احسنت عالي بود... حقير با دليل و منطق عقلي.قرآني و به تجربه عرض ميكنم كه : يك راه بيشتر براي رسيدن به كمال نيست و آن بريدن از همين تعلقات دنياست... پشت پا زدن به چرب و شيرينها .... گناه. حرام كه جاي خود دارد. اصلا فكرشم نبايد كرد... هر كس هر جا هست. هر كاري دارد بايد نگاهش اين باشد. كه او تعلق به دنيا ندارد و بايد تصميم بگيرد. كم كم جدا شود.مثل شهيدان.... اين رمز كمال است
تاریخ:1393-1-30|09:30
كليپ روايتگري در شلمچه
http://www.aparat.com/v/KrYek
حاجي اينم امشب شانسي پيدا كردم...
سلام.ممنون
تاریخ:1393-1-30|00:58
...
كاش جبهه را نشون ميدادن!!
حاجي جان سلام..
حرف مارو ميزني...
به خدا اين روزها هر كيو ميبينم ميگه: ميرم معراجي هارو ببينم...صدبار لعنت به خودم ميفرستم كه چرا رفتم اين فيلم مزخرف رو ديدم..... اما فيلم چ... خيلي عالي بود...عالي...چون قسم خوردم اولين فرصت دوباره برم ببيينم و حتي سي ديش رو تهيه كنم....حيف بعضي از مسولين ... به خدا حيف...
نميان بعضي واقعيات جنگ رو نشون بدن...كه اگر نشون ميدادن به خدا...
حيف نون ... ...
تاریخ:1393-1-28|22:53
....
شهيد برونسي.فيلم معراجي و چ
با سلام و شب ببخير خدمت استاد عزيز دلبريان...
در يكي از روايتگريهاتون اشاره اي داشته اين به اون طلبه جوون كه توي بهشت رضا كاپشن تنش رو به اون دانشجو ميده،گفتين برخورد اين طلبه ي جوون كه اون زمان رو نديده شمارو ياد شهيد برونسي انداخت كه توي عملبيات بدر با بيسيمچيش انجام داد...
شهيد برونسي چكار كرده...؟؟؟
يه سؤال ديگه:
نظر شما در مورد فيلم معراجي ها و فيلم چ چيه؟؟؟
سلام... از توجهتان به روايت سيره شهدا خوشحالم... بيسيم چي اوركتش رو يادش ميره. وقتي به منطقه عمليات ميرسن. شب هوا سر ميشه. اظهار سرما ميكنه و اظهار ميداره اوركتش يادش رفته. شهيد برونسي بدون اينكه او متوجه بشه. ژاكت تن خودش رو در مياره،ميده به او .... تا مدتها بعد نمدونه حاجي ژاكت خودشو داده بوده بهش................ معراجي ها رو كامل نديدم ولي بزرگترين ضعف اخراجي و معراجي اينه كه صحنه هاي جدي جبهه رو در بعضي جاها به طنز گرفته و مقدسات رو زده شايد خواسته به هر قيمتي مخاطب جذب كنه . فيلم .چ. نكات مثبتش بيشتر از منفيش هست
با توجه به شرايط امروز كه برنامه هاي دفاع مقدس. اعم از تاتر. فيلم و ...... در مظلوميت قرار گرفته. خدا پدرشان را بيامرزد كه همين رو هم ميسازند......... اما هنوز هيچ فيلم سينمايي نتونسته واقعيات جبهه رو معرفي كنه
وقتي سياست. منافع اشخاص. و مافيا بر هنر كشور تسلط دارد... نتيجه همين است
هنرمندان ما آن چيزي كه باور دارند. ميتوانند بسازند. اما نميتوانند بسازند. ميخواهند بسازند، اما نميگذارند بسازند
تاریخ:1393-1-27|23:40
برخورد با ظالم بايد مثل برخورد با سگ باشه
به گزارش فرهنگ نیوز ، امیرحسین قاضی‌زاده سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در مورد عدم صدور روادید توسط دولت آمریکا برای حمید ابوطالبی سفیر پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل::
رفتار استکبار جهانی در قبال ملت و کشورهای دیگر را به رفتار سگ تشبیه کرد و گفت: اگر در مقابل سگ بایستیم،‌ او هم متوقف می‌شود، اما اگر از جلوی آن فرار کنیم،‌ به‌دنبال ما می‌دود تا بگیرد.
متولیان دستگاه دستگاه سیاست خارجی از ترس اینکه سگ،‌ پاچه‌شان را نگیرد،‌ به او پشت کرده و فرار کردند،‌ لذا باید انتظار بدتر از آن را هم مانند قطعنامه اتحادیه اروپا و گزارش حقوق بشر احمد شهید و ... را داشته باشند.
همين است و لا غير .... قرآن، سيره ائمه عليه السلام، سي سال انقلاب هشت سال دفاع مقدس. اين را تاييد ميكند. المقاومه ... المبارزه ... واحد لطريق العزه و الكرامه ... حتي الحيات الدنيويه .................... حال كردين از لسان العربيه..... شكرا
تاریخ:1393-1-25|15:48
يه كاربر
انصراف يامين پور از يارانه
سلام... اینو ببینید. يامين پور ميگه: با گرفتن يارانه بهانه دست دولت نديد !!!! فردا داد وامصيبتا بر ميآرن كه : مردم همكاري نكردن، پس طرحهاي اقتصاديمون شكست خورد !!!!
http://www.farhangnews.ir/content/70590
عليك سلام. اگر چه قبول دارم اينا قوم قريشمالي هستن ، اما نظر من اين است كه : دولت ميتونه به راحتي با يه نامه، چندين برابر پول يارانه رو به صندوق بريزه
- صرفه جويي - پايين آوردن هزينه هاي اضافي- تا حد امكان كاستن از سفرهاي غيرضروري و تكراري ژنو - مطالبه از دستگاه قضايي و پيگيري برگرداندن پولهاي بيت المال از آقازاده هاي معلوم الحال!!!! و دهها و صدها اقدامات "علوي " "انقلابي" و در عين حال انساني
متاسفم از برنامه ريزي و طرح دولت كه به ساده ترين راه روي آورده "فشار به مردم" كاش در اين راه نميگفت: برويد !!! ميگفت : بياييد
كسي هم نيست بپرسه : پس كو اون شعارهاي انتخاباتي...!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
جناب يامين پور،به نظر من اين حضرات بايد ديدگاه و فكرشونو تقويت كنند!!!! و جهان بيني شونو بيشتر الهي كنند!!! وعده هاي خدا رو بيشتر باور كنند!! سفارشات رهبر رو عملن سرلوحه كاراشون قرار بدن...با روحيه انقلابي كه اصلا در آنها نميبينم مشكلات رو حل كنند!!!! و الا اگه همه مردم هم بگن: يارانه نميخوايم..... ولي دولت اهل استقامت. ساده زيست نباشد. مشكلات اقتصادي حل نخواهد شد......... ببخشيد ها ، ما نبايد از هند كمتر باشيم
حالا اگه الگو تاريخ دفاع مقدس رو قرار نميدن!!!!! خب لااقل از "گاندي" ياد بگيرن
ببخشن اگه انتقادي كردم...اگر چه قبول دارم سواتم بالا نيست!!!!!!!!!!!!!!!!! ولي بي سواد نيستم
تاریخ:1393-1-24|15:44
بی نام
درد دلي با ريئس جمهور
بدون شرح :
آقای رئیس جمهور عزت را به پاسپورت دیپلمات تان بازگردانید ما بقی مردم پیش کش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
البته کسی فکر نکنه ما منظورمون به شعاری بود که قبل انتخابات دادن و گفتن عزت را به پاسپورت ایرانی برمیگردونیم!!
نه
اصلا و ابدا ما منظوری نداریم
این جمله بار معنایی داشت گفتم دوستان بی نصیب نباشن
سلام... اگر از آقاي رئيس جمهور "استقبال از انتقاد " را نميشنيدم شايد اين پست رو تاييد نميكردم... اميدوارم بسياري از دولتمردان يازدهم .خصوص شخص رياست. هر چه زودتر به اين برسند كه اگر ايراني آباد و آزاد ميخواهن. راهش لبخند، كرنش و عقب نشيني در مقابل ظلم نيست. تا خيلي دير نشده از اين مسير ذليلانه برگردن. تا حداقل در تاريخ اين كشور از دولت يازدهم به بزرگي ياد شود
تاریخ:1393-1-23|21:26
پول يارانه. بريز بپاش مسئولان
پیرو مطلبی که بنده نوشته بودم در افسران درباره ی فوتبالیستها دوستی مطلبی را معرفی کردند که بد نیست اینجا هم بیاید... دوستی پست زده بودند که:
چند نفر از یارانه انصراف بدهند تا پول ماشین های یک میلیاردی برای فوتبالیستها دربیاد؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا چند نفر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ماشین حساب دارین؟!!!
دولت عوض اينهمه به زمين و آسمون زدن خود... و هزينه كردن از وجاهت و آبروي بسياري از بزرگان.... براي نگرفتن چهار قرون يارانه... ميتواند قدري از مخارج اضافه ي بدنه دولت را با صرفه جويي و كاستن از ريخت و پاشها جبران كند!!!!!!! و به معني واقعي در سال جهاد اقتصادي و فرهنگي، جلودار شود !!!!!! و فرهنگ ايثاري كه دائم بر زبان ميآورد به عينيت در آورده
اين از آموزه هاي دين اسلام به دور است كه دولتمردان از مردم بخواهند كه جلو بيفتند. اما خودش............... رمز پيروزي در عرصه ي جهاد اقتصادي و فرهنگي اين است كه مسئولان مثل جبهه جلو دار شوند
تاریخ:1393-1-22|23:06
انصارالمهدی
انصراف از یارانه به شرط ..........
سلام بر شما
"انصراف از یارانه به شرط انصراف از تعلیق ........."*وبلاگ نور هدی*_منتظر شما هستیم...یا علی
عليك سلام... شرط خوبيه... واقعن همينم هست. بالاخره همكاري بايد دوطرفه باشد
تاریخ:1393-1-22|16:41
فکر کن صیاد
چرا تست پزشكي در ارتش!؟
سلام.این جوونایی که میخوان وارد ارتش بشن و صیاد بشم و اجازه نمیدن کی جواب میده.
تست پزشکی دیگه چه مسخره بازیه
رفتم استخدام یک گیر بیخود دادن./
دست شما درد نکنه جنگ کردین که ما اینجوری بشیم
اگه بخوان نیرو روی مین بفرستن هم تست پزشکی میزارن؟
عليك سلام
فداي اين علاقه ات.... اولا صياد شدن كه فقط در ارتش نيست... هر جا هستي. هر جا پذيرفته شدي. با نگاه و جهان بيني صياد خدمت كن!!!! اگر چه قبول دارم بعضي كاراي اداري اضافه ست اما تا وقتي هست حسب عقل. دين. وجدان و... همه بايد رعايت كنيم. ما و مسئولان بايد موانع اضافه را . مشكلات اجرايي را به قانون گذاران منتقل كنيم. تا اصلاح نمايند... به نمايندگان مجلستون همينارو بگو...اگه ديديش!!!!!!!!!!!!!!!!!! هر زماني، زماني ست... الان رو با زمان جنگ مقايسه نكن جانم......آن زمان فرصت نبود والا بسياري از همين كارها رو ميكرديم.... و اما.......... ما نه اون زمان و نه هيچ زمان بچه هاي مردم رو رو مين نميفرستاديم.... مسائل رو قاطي نكنيد... فعلا همون تست رو حلش كن
تاریخ:1393-1-22|10:18
چگونه بايد به كربلا رسيد!؟
جنگ ما جنگ ایمان و اراده بود چرا که در وصیت نامه شهدا یک جمله مشترک بود آنهم اقتدا به حضرت سید الشهدا اگر کسی عشق به حسین(ع) داشته باشه غیرممکنه کم بیاورد چون او الگو است راه است هدف است پس واقعیت دارد و ممکن است با دست خالی جنگید . اما باید عشق داشت خدایی بود و خدایی شد
رسيدن به آن مرحله قدم به قدم است ... بايد براي رسيدن به آن جايگاه با گامهاي خود قدم برداشت و اولين مرحله فاصله گرفتن از تعلقات دنيايي و ماديست... آدم در درون خودش علاقه اش رو بدنيا كم كند... تا به مراحل بعدي و بعدي برسد... آنها كه به كربلا رسيدن، از تعلقات. از چرب و شيرينها گذشتند و آنها كه به كربلا نرسيدند مسلمانان نمازخون بودن...اما عاشق دنيا... همه ميتوانيم به درون خود مراجعه كنيم .چقدر علاقه به دنيا داريم!!!!!!! تا چه اندازه حاضريم بخاطر خدا از خواسته هاي دل. بگذريم!!!! تا چند منزل با حسين عليه السلام خواهيم رفت!!!!!!!!! آنگاه بكوشيم از آن چند منزل باقيمانده تا كربلا هم بگذريم
كربلا، نقطه اوج عاشقي ست
تاریخ:1393-1-21|09:23
تنها راه اجراي عدالت و احقاق حقوق ملت
طلبه ی سیرجانی و طلاب عدالت خواه عزتمندانه آزاد شدند
جزئیات در yaran57.com
این خبر امروز عصر پیامک شد و ما شاد شدیم برای لحظاتی هرچند . . . .
سلام... پيرو تاييد خودتان كه فرموديد: شادشديم برا لحظاتي ... !!!!!! حقير از اين حرف "منطقي" بيشتر خوشحال شدم !!!!!!! از دوستان ميپرسم : چرا بايد مقطعي اقدام. لحظه اي ناراحت. و موقتي خوشحال بشيم !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آيا فكر نميكنيد شايد عجولانه!! شتابانه !! غير عالمانه !! و..... در بسياري از خواسته هاي خوب و به حقمان اقدام كرديم !!!؟؟؟؟ نتيجه كه نداده به ضررمان تمام شده!!!!! چرا بايد يك طلبه عدالتخواه و مجاهد، انفرادي اقدام و در اين راه كه مطالبه ي همه مردم است ، تنها بماند !!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چر ما با سر دادن چهارتا شعار اعتراضي، دلخوش كرديم !!!!؟؟؟؟ اگر چه شعار را به طور كلي رد نميكنم، اما همانطور كه از اسمش پيداست، شعار است !!!!!!!!! براي رساندن صدا به گوش مردم و برانگيختن افكار عمومي ، اما اصلا و ابدا كافي نيست ، پيام اينجانب به همه عدالتخواهان ، در همه زمينه ها در همه جا اين است كه:::: بايد جمعي دلسوز. مخلص. انقلابي. با سليقه و با سابقه ي خوب، بنشينند، يه مجموعه اي را. يه تشكيلات كوچك يا بزرگي را قانوني.مردمي، راه بيندازند و با دريافت درخواستهاي مردم، از مسئولان مربوطه سئوال كنند، اگر نشد در مرحله بعد به مردم اطلاع رساني ... نشد احظار كنند در جلسه اي در انظار مردم سئوال را طرح كنند... نشد تهديد... نشد ...... و اما قانوني. عالمانه. محكم و مستمر......... براي اجراي عدالت هيچ راه ديگري فعلا نداريم، اگر راه ديگري هست بفرماييد!!!!!!!؟؟؟؟؟؟ و الا فردا باز همين طلبه را... ديگري را .... ميگيرند و باز آزاد ميكنند و يا اون ديگري را بشهادت. مجروح و..... ..... !!!!!!!!!!!!!
تاریخ:1393-1-20|22:58
محمدحسین ناظری
روايتگري با شيوه ي سمعي بصري
سلام حاجی
این را می گویند یک سوء استفاده ناشیانه از تریبون آزد ...مااینیم دیگه !!
جهت استحضاراهالی محترم فرهنگ دفاع مقدس و شهدا اعلام می کنیم که :
... با توجه به نیاز ویژه جامعه به ترویج فرهنگ ایثار وشهادت به شکل تاثیر گذار با استفاده از شیوه های جدید و جذاب ، کانون روایت فردوس در ابتکاری تازه ، شیوه ای نوین در روایتگری شهدا و دفاع مقدس تجربه نموده و مدت دوسال است در سطح شهرستان فردوس وسایرشهرستان های استان های خراسان جنوبی و رضوی بصورت کاملا رایگان اجرا می نماید .
این شیوه که بر مبنای پرده خوانی با استفاده از امکانات دیتا پروژکشن است و عنوان روایتگری تصویری را بخود اختصاص داده است بشدت مورد استقبال مردم بخصوص جوانان قرار گرفته است . لازم به ذکر است اجرای این برنامه ها کاملا رایگان وبا کمترین امکانات
( فقط یک دستگاه دیتا پروژکشن که در همه جا به وفور یافت می شود) برگزار می شود.
والسلام
محمدحسین ناظری
مدیر کانون فرهنگی روایت
تلفن همراه : 09151342012
توضیح : وبلاگ : http://mhnferdows.blogfa.com/ حاوی اطلاعاتی دراین رابطه است .
علاقمندان برای رزرو تاریخ اجرای روایتگری رایگان در محافل و مجالس شهدا و دفاع مقدس با شماره بالا تماس حاصل فرمایند.
--------
راستی حاجی دل مون برات تنگ شده اگه گذارت به فردوس افتادمیهمان مایی بصرف یک کشک بادمجان پر ملاط!
عزت زیاد
عليك سلام جناب استاد گرام آقاي ناظري عزيز از خطه ي باصفاي فردوس. ار بين مردم نجيب و خون گرم و باخدا ... حقير مفتخرم به دوستي با شما و اميد دارم در قيامت دست مرا در دستان شهداي مخلص و والا مقام شهرتان فردوس. خصوص برادر خانوم شهيدتان، غواص نجيب و مظلوم ، قرار دهيد... اگر لايق ديدار شوم خدا را به اين نعمت شاكرم... اما بدانيد كه همچنان براي ديدارتان چشم به در هستم
تاریخ:1393-1-18|01:23
خادم الشهدا
ياد شهدا نرود از يادم
سلام حاجی
دیشب از خادمی شهدای اروند برگشتم... چقدر دلتنگم... دعا کنید بتونیم حفظ کنیم حال و هوای ایام خادمی رو...
عليك سلام. قبول باشد... حفظ ياد خدا . ياد شهدا در روح و جان...مثل نگهداري اشياء گرانقيمت است كه بايد در دسترس همگاني قرار نگيرد... درب دل را به روي هر چيزي نگشا ... هر از چند گاه سري به صندوقچه ي دل بزن و غبار روبي كن... اگر خودمان حواسمان باشد. خدا و شهدا هم كمك ميكنند.
تاریخ:1393-1-17|22:51
محمدرضا قاسمی / ترکالکی
یـادمـان رُفَـیـع - پلاژ شهید هاشمی
سلام حاجی جان خوبی :
عکس های یادمان رفیع که امسال رفتم گرفتم در تارخ 12/1/93 خیلی قریب بود . ما از شهر رفیع حدود 12 کیلومتر توی یه جاده خاکی رفتیم تا رسیدیم به پلاژ شهید هاشمی .جای شما خالی بود
http://www.sabeghoon61.ir/post/324
http://emtedad61.ir/post/511
عکس های از یادمان های : نهر خین / علقمه / کانال کمیل و حنظله / زید / و .... به زودی .التماس دعای خیر.یا زهرا(س)
عليك سلام ... دست شما درد نكنه... با ديدن اين عكسها واقعا براي ساعتي در آن منطقه ي باصفا . قتلگاه شهدا سير كردم و دلم بياد ياران شهيد در عمليات بدر و خيبر و غواصان هور جلا يافت... صفايش كمتر از زيارت كعبه برايم نبود... بدا به حال ما اگر راهي كه شهدا جلو پاي ما گذاشتند نرويم. و آن نيست جز مجاهدت و خدمت به مردم با الويت بندي كه ولايت فقيه امر ميفرمايند
تاریخ:1393-1-17|22:26
بی نام
امان از بدعت در دين. امان از نفاق
و این چنین بود برادر که دایی فوتبالیست که خواهر و مادر بیت المال و بقیه فتن فقالات مسلمین را چون لقمه ای چرب بلعیده باید برود غبار روبی حرم عبدالعظیم حسنی
زمین اگر دهان باز کند و مرا ببلعد به ولای علی راضییم اما این خبر را بچه حزب اللهی ها با ذوق منتشر نکنن
شما را به خدا اینقدر زشتی و بدی و کثافت را تطهیر نکنید
به خدا ما دیگه همت نداریم دیگه کاوه نداریم دیگه باقری نداریم اما نیازی به دایی هم نداریم
وقتی میگم متولیان امامزاده های ما من را به یاد مامون میندازند که امام رضا را به ایران آورد بعضی ها ناراحت میشوند
به خدا امامزاده ها و مساجد را کرده اند دکان کاسبی حالا کاسبی مادی باشد یا کاسبی احترام یا مقام یا قدرت یا هر چیز دیگه
خدا را شکر که رفتند و ندیدند که بچه های حزب الله برای حضور دایی در حرم عبدالعظیم حسنی آب از لب و لوچه شان آویزان است. خانه ی لاس وگاس ایشان در بهشت شداد روی کره ی زمین که هم جنس بازها با احتیاط نامش را میبرند را کجای دلم بزارم و غبار روبی را کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خانه ی پنت هاوس متری چند ده میلیونی را کجا بزارم و این را کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آسانسور لعنتی که ماشین لعنتی میلیاردی آقا را دقیقا میبرد داخل پاسیو کنار تلویزیون چند کیلومتریش کجای دلم بزارم اینا کجا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدایا به ما هم لیاقت بده!!!!!!!!!!!!!!
اگه نمیدی اقلا به بچه ها بصیرت بده
اگه نمیدی اقلا به ما مرگ بده نبینیم
والا ما آدم معمولی هستیم پکیدیم دیگه ما که علی نیستیم چاهم نداریم
به علی رحم کردی بردیش به ما هم رحم کن ببرمون از اینجا
امان از دل علي !!!!!!! كه خون شد دل علي !!!!!! خخخخخخخخخخخخخدددددددايا كاش برنميگشتم زجبهه..... اما بايد شهيد شد تا آينده بماند....... حالا معني استخوان در گلوي علي را فهميديد!!!!!؟؟؟ حالا درد زهرا را متوجه شديد !!؟؟ پس بكش و خون دل بخور و صبر كن و خدمت كن........ اگر ميخواهي به حسين برسي بايد در اين راه مرد تحمل باشي
تاریخ:1393-1-17|21:22
جنگ های نامنظم(تحلیل یک عکس)
http://mostafachamran.com/archives/1590
سلام
عليك سلام... من به چشم خويش ديدم. كه آنچه در جبهه جنگيد. سلاح نبود بلكه صلاح بود و اخلاق... آنچه اندك سلاح ما را در زمين و در مقابل نظاميان تا بن دندان مسلح را ، كاربردي كرد، مقاومت و تحمل رزمندگان در سايه ايمان بود... حقير در روزهاي اوايل جنگ. از اين بدترش رو هم ديدم. با دست خالي!!!! با يه سرنيزه !!! با اسلحه M.1 بدون فشنگ. در مقابل تانك!!! و پيروزي رزمندگان اسلام....... من خود شاهد اسارت داوطلبانه ي بيش از دويست نظامي ارتش بعث در مقابل كمتر از پنجاه نفر از نيروهاي خودي بودم... اين وعده ي خداست... اگر ما با خدا باشيم. قطعا خدا هم با ماست
تاریخ:1393-1-16|11:49
دلبر در شبکه های اجتماعی
سلام
قابل توجه اونایی که می گن حاجی دلبر در شبکه های اجتماعی جایی نداره و...
حاجی نمی رسه ، شاگرداش مگه مردن ؟
بیایین تماشا کنین
http://facenama.com/view/post:270867785
http://facenama.com/view/post:270092865
http://facenama.com/view/post:268769801
سه نمونه آوردم که نگن ،الکی گفتم...برن با چشماشان ببینن... عوض غر زدن به حاجی...لطفا پست های زیبا رو گلچین در شبکه های اجتماعی(اشتباهی ) قرار بدید... موفق و پیروز باشید
سلام... ممنون... يادآور بشم كه ايشون بنده خدا غر نزدن. پيشنهاد كردن.ازشون ممنونم... از شما هم كه زحمت كشيديد و نسبت به ترويج دوكلمه حرف حساب اقدام فرموديد.متشكرم. رفتم ديدم و خوندم
تاریخ:1393-1-16|11:03
محمد امین
درخواست حضور در شبكه هاي اجتماعي
سلام حاج اقا خیلی ارادت داریم.ی پیشنهاد داشتم ک چرا شما توی شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام عضویت ندارید ب خداوندی خدا توی این صفحات جاتون خالیه خیلی خالی...
salari.htc@outlook.com
عليك سلام... حقير بطور زنده تو اجتماع و بين مردم هستم... اونم بروي چشم اگه فرصت كنم
تاریخ:1393-1-14|17:58
هزینه پیامک تبریک عید رئیس جمهور
با سلام
لینک زیر رو باز کنید ،لطفا نظرات رو هم در پایین مطلب مربوطه بخونید... سال خوبی داشته باشید
http://www.farhangnews.ir/content/69297
گاهي پيش خودم فكر ميكنم... هنوز حضرت علي عليه السلام شمع بيت المال رو خاموش كرد، اگر خاموش نميكرد، ما با بيت المال چه ميكرديم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تاریخ:1393-1-11|15:07
سید تنها
ايران اسلامي در وسط آتش
سلام ... خسته نباشید... آدرس زیر را مشاهده فرمایید
http://www.cloob.com/c/univers/99746627
عليك سلام... بسيار جالب بود و كاملا واقعي... ايران با اين وسعت. با اين تنوع قوميتي.همه بر محور يك فرمانده. و با اين همه دشمني كه دور تا دور خود دارد ... اما همچون ابراهيم در وسط آتش نمروديان سالم و سرپا در مقابل تمام ظلم ايستاده است... آيا غير از امداد الهي ست!!؟؟؟؟؟؟؟؟ خدا را فرمان بريم و مطيع نماينده اش (ولايت فقيه) باشيم. كه پيروزي نهايي نزديك است
االلهم عجل لوليك الفرج
تاریخ:1393-1-10|11:33
به صليب كشيدن يك شهروند
سلام
لینک رو ملاحظه بفرمایید
http://www.farhangnews.ir/content/68594
من همه اينارو شنيده بودم... اما امروز ميبينم... آنچه براي من در اين فيلم تعجب آور بود. خباثت قاتلان نبود... بلكه بي تفاوتي و به تماشا نشستن عوام الناس بود... فيلمبرداري با موبايل !!!!!!!! خنده ها و.... !!!!!!!!!!!! شنيده بودم وقتي كاروان اسرا را عبور ميدادند. عده از پشت بامها به تماشا نشسته بودند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدايا، چقدر تفاوت است بين اين موجود دوپا ..... ... تا چه اندازه سعود، تا كنار ملائكه ي خدا !!!!!!!!!!! تا چه اندازه سقوط ، كه ديدن صحنه مرگ مظلومانه يك هم نوع عادي!!!!!!!!!!!! هر كس نام انسان دارد و در قبال اين فجايع روزگار بي تفاوت است، قيامت مسئول است
تاریخ:1393-1-5|22:46
بی نام
شهيد مدافع ناموس و غيرت
علی خلیلی رفت!!!!
همه بايد روزي بروند... خوشابحال علي كه مردانه و با مرگ خونين رفت... در راه دفاع از ناموس رفت... اميدوارم شهادت او . خون غيرت را در رگهاي آنها كه بي تفاوتند... به حركت آورد... و هوس رانان و شهوت رانان غافل را به خود آورد
تاریخ:1393-1-5|22:25
عقد ازدواج در شلمچه
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/295556
حاجي سلام...
خدا شاهده اروند رود به يادتون بودم...
الآن اومدم اين سايتو ديدم و كلي حال كردم...
با اين خرجهاي هنگفت و هزينه هاي سرسام آور اما يه عقد مختصر در كنار شهدا...
دمشون گرم
عليك سلام. اميدوارم زندگي با خيرو بركتي داشته باشند... و سيره شهدا در تمام مراحل زندگيشان جاري و ساري باشد
تاریخ:1393-1-5|06:59
س.شادکام
شهيد مدافع حرم.سوريه
سلام استاد
اینم عکس اون شهید مدافع حرم که رفتیم سر مزارش جمعه
اینارو نشون مردم بدیم ، صدا وسیما که خوابش برده
جان ما تیپ رو برو ، عجب خوشتیپ بوده
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/11/09/13921109000063_PhotoL.jpg
===========================================
http://golpana.ir/uploads/2014/01/63019-189122-1390974785.jpg
==========================================
http://media2.afsaran.ir/sikJQL5_535.jpg
http://www.safiriran.com/files/1392/11/516056.jpg
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/11/09/13921109000061_PhotoL.jpg
========================================
http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1392/11/09/13921109000062_PhotoL.jpg
=====================================
این عضو گردان فاطمیون اظهار داشت: شهید رضا اسماعیلی یکی از شیعیان افغانستانی مقیم ایران بود که حدوداً 19 سال سن داشت و چهره‎اش حقیقتاً از معصومیت خاصی برخوردار بود.
ابو حیدر با اشاره به اینکه "این شهید در دانشگاه فردوسی مشهد به تحصیل علم می‎پرداخت" خاطرنشان کرد: رضا جوانی برازنده و ورزشکار بود که نایب قهرمانی وزن 55 کیلوگرم پرورش اندام استان خراسان رضوی را نیز در کارنامه داشت.
وی در ادامه گفت: شهید اسماعیلی مدت ها پیش به عنوان مدافع حرم حضرت زینب(س) داوطلب اعزام به سوریه شد و به زمره فاطمیون پیوست و بسیار سریع فنون رزم را آموخت.
این مدافع حرم حضرت زینب(س) درمورد ماجرای شهادت این شهید والا مقام گفت: هفته پیش بود که برای باز پس گیری شهرک شیعه نشین "زمانیه" واقع در غوطه شرقی از چنگال گروه های تکفیری درگیری شدیدی رخ داد و هر روز فقط چند ساعت آتش بس داشتیم. در یکی از این آتش بس ها متوجه عدم حضور یکی از نیروها شدیم که شهید اسماعیلی برای جستجوی او به محل درگیری رفت.
گفتنی است درباره نحوه شهادت شهید رضا اسماعیلی٬ برخی صفحات شخصی اعضای گروهک تروریستی جبهة النصرة در شبکه های اجتماعی مدعی شدند که سر شهید ابتدا به صورت نیمه و با رد شدن خودروی این تکفیریون وحشی از روی آن٬ جدا و سپس با چاقو به صورت کامل بریده شد.
جان ما یه پست براش بزار
کوجاین ، بیست ساله ها
عليك سلام
با ديدن تصوير و روي ماه اين شهيد، از خودم خجالت كشيدم، من اينجا تو رفاه با هزار ادعا نشستم!!!! و اين جوون .مهاجر از افغانستان. دانشجو تو ايران . پاشه بره تو كشوري كه به احتمال زياد برگشتي تو كار نيست، وايسته. و جانانه از من و دين و آيين دفاع كنه!!!!!!!! هيچي ندارم بگم، جز اظهار كوچكي و عهد و پيمان با او كه از خونش نخواهيم گذشت
شنيده بودم كه چگونه يزيديان در كربلا سر از پيكر شهدا جدا ساختند، اما امروز يزيديان را. مظلوميت شهدا را دارم ميبينم
فرياد از اينهمه قصاوت و كينه....... آيا ذره اي جاي شك و ترديد در خباثت صهيونيستها و نظام آمريكا باقي ميماند
واي اگر روزي دستشان بما برسد، بدتر از اين خواهند كرد... سوريه خط مقدم جبهه ي ايران است
تاریخ:1393-1-4|10:24
شریفی (فریمان)
كليپ تركيبي پناهيان.دلبريان
سلام استاد عزیز
کلیپی از سخن رانی شما و آقای پناهیان ترکیب کردم بنام ( باور جوانان ) خوشحال میشم نظرتون رو بدونم
http://www.aviny.com/Voice/kutah_va_shenidani/kvsh-farhangi-mazhabi.aspx#02-aghidati
عليك سلام... گوش دادم ... خوب بود ... بد نبود ... اما اين تركيبات هم خوب است و هم ......... اتفاقا خودمم گاهي حرفاي خوبي در راستاي تاييد نظراتم از اساتيد ميشنوم و شايد به ذهنم خطور ميكند، چنين كارايي بكنم. اين به لحاظ ارائه ي ادله و استحكام نظريه خوب است ، اما روايتهاي من از جبهه مستند و به لحاظ علمي . عقلاني پر بار است و جاي هيچ شك و ترديدي نميماند، لذا ضرورتي را نديدم كه كليپ تركيبي بدم بيرون !!!!!! البته در بعضي موارد متشابه بسيار عاليست
تاریخ:1393-1-3|09:00